Klasická masáž

Klasická masážMasáž je nejstarší formou terapie.

Klasická masáž využívá různé způsoby tření a hnětení.

U klasické masáže se provádějí vydatnější a tvrdší hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Upřednostňuje se masáž celková, ale nejčastěji se používá masáž zad a šíje.

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu. Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu.

Klasická masáž pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla. Čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů.  Podporuje krevní oběh, zabraňuje vzniku otoků a usnadňuje srdeční činnost. Prokrvením kůže a podkoží zlepšuje látkovou výměnu, čímž zpomaluje proces stárnutí a působí proti celulitidě. Její pravidelná aplikace celkově utužuje organismus a stimuluje jeho imunitní systém.

Při klasické masáži se používá silnější tlak než u relaxační masáže. Další techniky klasické masáže je tření, hnětení, roztírání či tepání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení se u různých masérů liší, vždy by však měl vycházet ze znalosti svalového systému. Masér navíc masáž přizpůsobuje aktuálnímu stavu těla svého klienta. Na přání klienta je možné se více zaměřit na určité partie a jiné vynechat, rovněž je možné používat větší či menší přítlak. Po masáži nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla.

Sportovní klasická masáž může připravit sportovce na lepší výkon.

Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla, např. v naší sauně. Proto se zpravidla masáž plánuje v návaznosti na saunu. K masáži používám mandlový olej za studena lisovaný, neboť neuzavírá póry. Masáž celého těla je mnohem příjemnější a užitečnější než částečná masáž.

Délka procedury

–  45 min. – částečná masáž

–  90 min. – celková masáž


Rezervujte si Klasickou masáž v našem salónu 

REZERVACE